Najważniejsze widowisko - mistrzostwa świata w Katarze

15.11.2022, 14:43

Mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, a większość płci męskiej z zaciekawieniem odlicza nadchodzące doby. W internecie występuje bardzo dużo przekonań odnośnie tego, jaka grupa zawodników zwycięży , a która ma na to niewielkie prawdopodobieństwo. Nie zabraknie także docinek w odniesieniu do różnych futbolistów. Czy niezwykłe wydarzenie zagwarantuje nam godne pamięci wrażenia?

Nadzwyczajność mistrzostw świata w piłce nożnej

Obecne mistrzostwa świata będą niezwykle wyjątkowe, pomimo olbrzymiej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do chwili obecnej zostały zrealizowane. Pierwszy raz w historii, mecze między drużynami odbywać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietuzinkowa, albowiem wydarzenie odbędzie się w czasie jesieni. Jest to również ostatni mundial, podczas gdy współuczestniczyć będą wyłącznie 32 składy piłkarskie, ponieważ na następnym tego typu zgromadzeniu sportowym, liczba reprezentacji podwyższona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Kąśliwe wypowiedzi fanów piłki nożnej

Zbliżające się zawody piłkarskie są bardziej dyskusyjne od swoich poprzedników. Pojawiają się opinie, iż wybór kraju, w którym mecze piłkarskie mają się odbyć, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim dostrzegalne jest bardzo duże rozkapryszenie. Dookoła organizowanych zawodów na okrągło kręciło się widmo afer, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w czasie budowania obiektów sportowych i całego zaplecza, zmarła duża liczba ludzi, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie powstrzymało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego przełomowego turnieju dla państwa islamskiego, jakim jest Katar.

Która drużyna podniesie złote trofeum?

Mimo wielkiej niechęci aniżeli uznania w stosunku do gospodarza mistrzostw świata, i tak miliony kibiców biorą czynny udział w procesie, typując przeróżne zespoły do wygrania turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na pogromce wszystkich drużyn musimy poczekać aż do połowy grudnia.