Ricciardo Daniel sięgnął po triumf na włoskiej ziemi, a Norris Lando ugrał lokatę numer dwa! Zaskakujące rozstrzygnięcie i kraksa głównych faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

12.09.2021, 12:11

Trwający aktualnie sezon F1 jest naprawdę emocjonujący i należy to przyznać. Batalia o najwyższe lokaty jeśli chodzi o poprzednie sezony była opanowana przez kierowców Mercedesa, a dokładniej mówiąc Lewisa Hamiltona. W poprzednim sezonie kierowca z Wielkiej Brytanii wygrał siódmy mistrzowski tytuł, co dało mu okazję zrównać się w ilości mistrzostw z fantastycznym Michaelem Schumacherem. W aktualnie trwającym sezonie zawodnik z Anglii nie ma już jednak aż tak łatwo w drodze po następny mistrzowski tytuł F1. Zostało to spowodowane pojawieniem się w stawce zawodników Verstappena Maxa, który też śni o tym, żeby zgarnąć tytuł mistrzowski. Rywalizacja między tymi kierowcami już od Grand Prix Bahrajnu jest bardzo mocno zawzięta i naprawdę ciężko stwierdzić kto po ostatnim wyścigu sezonu sięgnie po tytuł mistrza świata. Kolejną odsłoną walki tych dwóch zawodników był wyścig we Włoszech, czyli Grand Prix Monzy. Dla sporej liczby zawodników to bardzo przyjemny tor, a na przestrzeni tego weekendu w samochodzie Formuły 1 zasiadł Robert Kubica zastępujący Raikkonena Kimiego, który załapał koronawirusa.

Eliminacyjne zmagania do wyścigu o GP Włoch zapewniły kibicom motoryzacji siedzącym na trybunach naprawdę dużo pasjonujących doznań. Emocjonującą rywalizację, z której najlepiej wyszli Ricciardo i Verstappen zagwarantował motoryzacyjnym sympatykom zakręt numer 1 wyścigu niedzielnego. Z pewnością ważne dla rezultatu niedzielnego wyścigu były wizyty kierowców w alei serwisowej. To właśnie po wymianie ogumienia doszło do niespodziewanego wypadku. W niesamowicie wąskim miejscu walczyli obecny mistrz oraz Verstappen Max i w momencie, gdy wyglądało na to, iż to jest koniec walki, kierowcy najechali na siebie kołami, a bolid Verstappena znalazł się na bolidzie sterowanym przez kierowcę z Wielkiej Brytanii. To na pewno była niespodziewana chwila dla widzów zasiadających przy torze, jednak nikomu nic nie dolegało. Kierowcy zespołu McLarena, którzy niedzielny wyścig zakończyli na 2 czołowych miejscach korzyść zyskali na całym tym incydencie. Niedzielny wyścig zwyciężył Ricciardo Daniel, a na drugim miejscu uplasował się Norris. Dla drużyny McLarena to bez najmniejszych wątpliwości fenomenalne dokonanie i ten wynik bardzo pomoże im w rywalizacji o trzecią lokatę w tabeli konstruktorów.